W dniach 11 - 14 czerwca na Węgrzech odbył się w Zalaegerszeg 21. Egerszeg Fesztival. W ramach współpracy i wymiany kulturalnej po raz drugi ziemię krośnieńską reprezentował Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie z Bóbrki wraz z delegacją miasta Krosna z Prezydentem Piotrem Przytockim na czele.

Festiwalowi towarzyszyły pokazy rzemiosła, targi wina, degustacje potraw kuchni węgierskiej, liczne wystawy, koncerty miejscowych i zagranicznych zespołów. Podczas dwóch koncertów licznie zgromadzonej publiczności LZPiT "Bobrzanie" przy akompaniamencie kapeli ludowej zaprezentował tańce narodowe oraz regionalne krośnieńskie i rzeszowskie.

Bóbrka


Organizacja wyjazdu była możliwa dzięki Prezydentowi Miasta Krosna, Regionalnemu Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz wsparciu finansowemu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. w Warszawie - Oddział w Sanoku za co składamy serdeczne podziękowanie.


Bóbrka

Bóbrka

Bóbrka


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.