Policjant udający się na służbę zatrzymał sprawcę potrącenia rowerzystki w Bóbrce. Do zdarzenie doszło we wtorek. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

W ubiegłą środę przed godz. 15. policjanci z Komisariatu Policji w Dukli zostali skierowani na interwencję do Bóbrki, gdzie kierujący fiatem punto potrącił rowerzystkę jadącą w tym samym kierunku. Kierowca samochodu odjechał nie udzielając kobiecie pomocy.

Świadek zdarzenia jadący bezpośrednio za kierującym fiatem natychmiast powiadomił o wypadku służby ratunkowe i udzielił poszkodowanej pierwszej pomocy. Dzięki jego relacji policjanci ustalili tożsamość sprawcy. Z zebranych informacji wynikało również, że kierowca fiata mógł być pod wpływem alkoholu. Policyjne patrole natychmiast podjęły czynności zmierzające do jego zatrzymania.W tym samym czasie udający się do służby policjant z Komisariatu Policji w Rymanowie, jadąc ulicą Zręcińską w kierunku Krosna zwrócił uwagę na samochód jadący przed nim całą szerokością jezdni. W rejonie ul. Lotników w Krośnie funkcjonariusz doprowadził do zatrzymania samochodu i kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Zatrzymanym okazał się poszukiwany 36-letni sprawca wypadku w Bóbrce. Mężczyzna był nietrzeźwy. Policyjny patrol przewiózł go do komendy w Krośnie.

Mężczyzna odpowie za umyślne naruszenie zasad ruchu drogowego znajdując się w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Z uwagi na fakt, że sprawca był w przeszłości prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jego kara będzie wyższa.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie sąd zastosował wobec sprawcy wypadku areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.