W ostatni weekend lipca Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie uczestniczył w wyjeździe koncertowo-szkoleniowym w miejscowości Mestisko na Słowacji.

Okazją ku temu były uroczystości związane z 600-leciem lokacji Mestiska, jak również pogłębienie przygranicznych kontaktów i wymianę kulturalną z naszymi przyjaciółmi ze Słowacji, które to swoim początkiem sięgają lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. LZP i T Bobrzanie podczas koncertu galowego, licznie zgromadzonej publiczności zaprezentował poloneza, oberka z kujawiakiem, suitę tańców rzeszowskich oraz melodie i przyśpiewki ludowe w wykonaniu Kapeli Ludowej Bobrzanie.Dopełnieniem koncertu był występ Zespołu Śpiewaczego Bobrzanie. Gościnnym gospodarzom z Mestiska namiastkę polskich smaków przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Bóbrki.Wyjazd był doskonałą formą edukacji, wymiany kulturalnej i zarazem doskonalenia umiejętności tanecznych zespołu Bobrzanie, będącego ambasadorem kultury naszego regionu - ziemi krośnieńskiej - naftą pachnącej.Organizacja wyjazdu zespołu była możliwa dzięki umowie partnerskiej i wsparciu finansowemu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. w Warszawie – Oddział w Sanoku oraz Gminie Chorkówka i GOK w Chorkówce, za co składamy serdeczne podziękowania.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.