W dniach 12-13 lipca odbył się jubileusz 80-lecia Ludowego Klubu Sportowego Nafciarz Bóbrka. Uroczystości rozpoczęły się 12 lipca o godzinie 16:00 w Sali Domu Ludowego w Bóbrce występem Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Bobrzanie i Kapeli Ludowej Bobrzanie.

Na uroczystej gali zasłużeni działacze i sportowcy klubu otrzymali odznaczenia z rąk Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierza Grenia oraz Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej Jana Ciupki. Gratulacje składał także członek Zarządu Podkarpackiego ZPN, Bogusław Szczurek. Odznaczenia "Srebrna Odznaka Honorowa Polskiego Związku Piłki Nożnej" otrzymali:
- Henryk Mackoś
- Henryk Szopa
- Stanisław Mackoś
- Romuald Łacki
- Stanisław LongawaPonadto 23 osoby otrzymało odznaczenie "Zasłużony dla Podkarpackiego ZPN".
Złotą odznakę otrzymali:
- Henryk Mackoś
- Henryk Szopa
Srebrną odznakę otrzymali:
- Stanisław Bocheński
- Antoni Dubiel
- Józef Jędrzejczyk
- Eugeniusz Krakoś
- Marian Krakoś
- Artur Mackoś
- Ryszard Pikul
- Stanisław Pikul
- Marian Sęp
- Adam Trybus
- Henryk Wójtowicz
Brązową odznakę otrzymali:
- Piotr Dedowicz
- Ryszard Dubiel
- Wojciech Jabłecki
- Aleksander Kusiak
- Jan Niezgoda
- Ryszard Pasterkiewicz - pośmiertnie
- Zdzisław Pęcak
- Mirosław Szydło
- Janusz Uliasz
- Stanisław WolańskiZ rąk Józefa Habrata 10 osób otrzymało odznaczenie Krajowego Zrzeszenia LZS.
- Mieczysław Drzyzga
- Leszek Dynowski
- Paweł Jabłecki
- Stanisław Lula
- Artur Mackoś
- Henryk Mackoś
- Janusz Pudło
- Kazimierz Rachwał
- Henryk Szopa
- Władysław Żurak

Wszystkich zaproszony gości przywitał długoletni zawodnik i działacz Józef Jędrzejczyk. Historię klubu odczytał Stanisław Jagiełło. Później nastąpiła seria przemówień, gratulacji i życzeń. Okolicznościowe dyplomy, puchary, księgi pamiątkowe, stroje piłkarskie, piłki i inne upominki odbierał i dziękował za nie obecny Prezes Klubu Kazimierz Rachwał.

W uroczystości wzięli udział, m.in: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj, członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej i Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń, Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Jan Ciupka, Starosta Krośnieński Jan Juszczak, Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki oraz delegacja ze Słowacji na czele ze Starostą Mestiska Ladislavem Wańko. Nie zabrakło także prezesów zaprzyjaźnionych okolicznych klubów.

Pierwszy dzień obchodów jubileuszu zakończył uroczysty obiad, po którym zebrani do późnych godzin nocnych wspominali czasy świetności i cieszyli się wspólnym spotkaniem po latach.Drugi dzień obchodów uroczystości rozpoczął się o 11:30 Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bóbrce. W okolicznościowym Słowie Bożym celebrans podkreślił rolę sportu w kształtowanie osobowości człowieka, zwłaszcza młodego.

Po Mszy Świętej uroczystości przeniosły się na stadion piłkarki w Bóbrce, gdzie o godzinie 13:00 rozpoczął się turniej z udziałem sześciu drużyn o Puchar 80-lecia LKS Nafciarz Bóbrka.

Zwyciężyła drużyna Tęczy Zręcin, która w finałowym meczu pokonała drużynę Nafciarza Bóbrka 1:0. Końcowa klasyfikacja turnieju wyglądała następująco:
1. Tęcza Zręcin
2. Nafciarz Bóbrka
3. Nafta Chorkówka
4. Błękitni Żeglce
5. O.K.S. Mestiko
6. Victoria Kobylany

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy puchar, dyplom i proporzec Nafciarza.

Od godz. 19:00 uczestnicy turnieju, zaproszeni goście, działacze, zawodnicy oraz wszyscy zebrani bawili się przy muzyce zespołu ExGama.

Zdjęcia z jubileuszu dostępne są pod adresem:
https://www.terazkrosno.pl/galerie/38-chorkowka/41-80-lecie-nafciarza-bobrka/


Opracowanie: Piotr Dedowicz