Wójt Gminy Chorkówka oraz Kierownik Wodociągów Gminnych Gminy Chorkówka zaapelowali do mieszkańców gminy o oszczędne gospodarowanie wodą wodociągową.
Pełna treść komunikatu.

Wójt Gminy Chorkówka oraz Kierownik Wodociągów Gminnych Gminy Chorkówka zwracają się z prośbą do mieszkańców miejscowości: Bóbrka, Chorkówka, Draganowa, Faliszówka, Kobylany, Kopytowa, Leśniówka, Machnówka, Zręcin i Żeglce o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z wody z sieci wodociągowej Wodociągów Gminnych Gminy Chorkówka.

W związku z istniejącą sytuacją hydrologiczną prosimy o rozważne korzystanie z wody pitnej z sieci wodociągowej i ograniczenie do niezbędnego minimum wykorzystywania wody do innych celów niż socjalno-bytowe.

W szczególności prosimy o zaprzestanie podlewania wodą z sieci wodociągowej przydomowych ogródków, działek, trawników, terenów rekreacyjnych, szklarni, tuneli foliowych oraz napełniania basenów, oczek i zbiorników wodnych.

W przypadku niezastosowania się do powyższych zaleceń może nastąpić pogorszenie się jakości wody, niekontrolowane spadki ciśnienia lub mogą wystąpić okresowe przerwy w dostawie wody.

Jednocześnie informujemy, że z dniem 1 czerwca 2022 r. Wodociągi Gminne Gminy Chorkówka zawieszają do odwołania świadczenie usługi dostawy wody beczkowozem do innych celów, niż socjalno-bytowe.

Prosimy wszystkich mieszkańców o zrozumienie zaistniałej sytuacji i zastosowanie się do naszej prośby.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.