Mieszkańcy Szczepańcowej i Świerzowej Polskiej protestują przeciwko inwestycji przy ul. Przemysłowej 30 w Szczepańcowej polegającej na gromadzeniu odpadów komunalnych.
Mieszkańców Szczepańcowej i Świerzowej Polskiej zaniepokoiły informacje, że firma REMONDIS KROeko planuje w Szczepańcowej przy ul. Przemysłowej 30 "Przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku produkcyjno-magazynowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku przemysłowego na administracyjno-socjalny, budowę wagi najazdowej, budowę podziemnego zbiornika na wody opadowe, budowę placu do magazynowania odpadów z kontenerami i boksami wraz z parkingami, infrastrukturą techniczną, urządzeniami budowlanymi oraz przebudową kolidujących elementów infrastruktury technicznej w ramach budowy bazy magazynowo-transportowej z zapleczem administracyjno-socjalnym".

W piśmie rozpowszechnianym wśród mieszkańców gminy Chorkówka, jego autorzy zwracają uwagę na fakt, iż charakterystyka przedsięwzięcia znacznie odbiega od formy działalności firm posiadających swoje siedziby w obrębie strefy przemysłowej sąsiadującej z obszarem tej inwestycji i negatywnie będzie oddziaływać na warunki bytowe mieszkańców Szczepańcowej, Świerzowej Polskiej i Zręcina.


Zdaniem protestujących, planowana inwestycja przyczyni się do znacznego pogorszenia jakości powietrza, jakości wód gruntowych, zdrowia mieszkańców oraz zwiększenia natężenia ruchu pojazdów ciężarowych w strefie istniejącej i stale rozrastającej się zabudowy jednorodzinnej oraz planowanej budowy osiedla mieszkań deweloperskich.

- Bulwersującym jest fakt, że nie zostały przeprowadzone szeroko rozumiane konsultacje społeczne związane z planowaną lokalizacją składowiska odpadów wraz z bazą sprzętu do ich transportu, mającą mieścić się w przyległej strefie zabudowań mieszkalnych - czytamy w informacji.

Spotkanie związane z planowaną inwestycją, przy zachowaniu reżimu sanitarnego (maseczki, dystans) zaplanowane zostało 30 kwietnia o godz. 19.00 na placu przed przychodnią "ARTMED" przy ul. Składowej 2H w Świerzowej Polskiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.