Zakończyła się przebudowa blisko dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej łączącej Chorkówkę i Żeglce. Droga zyskała chodnik i nową nawierzchnię.
W poniedziałek 7 grudnia, symbolicznym przecięciem wstęgi, zakończyła się długo oczekiwana przebudowa drogi powiatowej łączącej Chorkówkę i Żeglce.

Kolejna inwestycja drogowa w powiecie krośnieńskim, zwiększająca bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców, została zrealizowana przez Powiat Krośnieński dzięki środkom rządowym z Funduszu Dróg Samorządowych.

Kosz inwestycji wyniósł ponad 2,7 mln zł z czego dofinansowanie z FDS wyniosło blisko 1,95 mln zł a Gminy Chorkówka 280 tys. zł. Pozostałą część dołożył powiat.

W ramach przebudowanej drogi wykonano nową nawierzchnię wraz z chodnikiem o długości ponad 1,86 km.

- To była bardzo potrzebna inwestycja, na którą mieszkańcy oczekiwali wiele lat. Powstał chodnik i droga, z której korzystają mieszkańcy nie tylko powiatu krośnieńskiego, ale i także jasielskiego - mówił Starosta Krośnieński Jan Pelczar. Przy okazji podziękował za zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu środków na inwestycję posłowi Piotrowi Babinetzowi i przewodniczącemu sejmiku województwa Jerzemu Borczowi.

- Kilka lat czekaliśmy na ta inwestycję. Dzięki przebudowie na pewno wzrośnie bezpieczeństwo wszystkich poruszających się tą drogą, pieszych jak i zmotoryzowanych. Warto podkreślić, że jest to druga droga w naszej gminie sfinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas realizacji inwestycji było wiele trudnych rozmów, ale wspólnie udało się rozwiązać wiele problemów. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej inwestycji - powiedział wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski.

W oficjalnym otwarciu wzięli udział m.in. poseł na sejm RP Piotr Babinetz, Przewodniczący Sejmiku Województwa Jerzy Borcz, Starosta Krośnieński Jan Pelczar, Dyrektor - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Monika Subik, radni powiatu Kazimierz Gładysz i Stanisław Sajdak, Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski, Przewodniczący Rady Gminy Chorkówka Maciej Sekuła, radna gminy Chorkówka i jednocześnie sołtys Żeglec Iwona Skalska.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.