W Chorkówce obok Urzędu Gminy oficjalnie otwarto kompleks boisk sportowych.
Boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, 400 metrowa bieżnia ze skocznią w dal i do trójskoku, skocznia wzwyż i rzutnia do pchnięcia kulą, boisko wielofunkcyjne do gry w piłką ręczną, siatkówkę, tenisa i mini koszykówkę, siłownia zewnętrzna, budynek dla sportowców z węzłami sanitarno - szatniowymi, a całość uzupełniona czterema trybunami i oświetleniem. W niedzielę 11 listopada obok budynku Urzędu Gminy w Chorkówce oficjalnie otwarto kompleks boisk sportowych.

otwarcie boiska w Chorkówce

Koszt budowy obiektu wyniósł ponad 7 mln złotych, z czego połowę stanowiło dofinansowanie z Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uroczystość wpisana została w gminne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poprzedziła ją msza święta w kościele parafialnym w Żeglcach, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem w Żeglcach i część artystyczna w sali GOKu.

otwarcie boiska w Chorkówce

Najważniejszym momentem spotkania był moment uroczystego otwarcia kompleksu boisk, którego dokonali, przecinając symboliczną wstęgę: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Radny Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj, Przewodniczący rady Gminy Chorkówka Maciej Sekuła, Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki i uczniowie.

otwarcie boiska w Chorkówce

Ks. Jan Luchowski, proboszcz parafii w Żeglcach, poświęcił także pamiątkową tablicę umieszczoną na budynku dla sportowców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości:

Zobacz zdjęcia


~swój

20-11-2018 15:50 9 10

W tym miejscu powinny pozostać stawy a nie obiekt sportowy mógł go sobie wybudować w Szczepańcowej
Odpowiedz

~kgw

12-11-2018 20:55 13 10

Rozpłacz się
Odpowiedz

~obcy

12-11-2018 17:55 12 8

Przepraszam. POLSKA z dużej litery.
Odpowiedz

~obcy

12-11-2018 17:54 13 12

w tak małej gminie Wójt postarał się o taki piękny obiekt a mieszkańcy w wyborach odpowiednio podziękowali. Taka polska właśnie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.