Dzisiejsza jubilatka dzieciństwo i młodzieńcze lata spędziła w domu rodzinnym pomagając w gospodarstwie i wychowaniu młodszego rodzeństwa.
Po wojnie Kazimiera Werniuk wyjechała do Oświęcimia i rozpoczęła pracę w zakładach chemicznych. Tam poznała przyszłego męża Tadeusza. Młodzi małżonkowie przenieśli się do Krakowa, gdzie na świat przyszłych ich dzieci: syn Zbigniew w 1952 i córka Krystyna w 1956 roku. W 1962 roku rodzina przeniosła się do Katowic.

Po śmierci córki w 1999 roku, jubilatka mieszkała sama do roku 2018, kiedy stało się jasne, że na wskutek wieku, zaczyna wymagać wsparcia. Syn zaproponował jej opiekę i wspólne zamieszkanie w Niemczech. Jednak pani Kazimiera nie mogła się przyzwyczaić do nowego otoczenia i na własne życzenia powróciła do siostry, do swojego rodzinnego domu w Krośnie.
Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, w lipcu 2019 roku Kazimiera Werniuk zamieszkała w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie, gdzie przebywa do dnia dzisiejszego.


- Dziękujemy pani dyrektor za zorganizowanie tej wspaniałej uroczystości 100-lecia urodzin naszej mamy. Również dziękujemy wszystkim paniom, które zaangażowały się w przygotowanie tej uroczystości. Serdeczne podziękowania kierujemy także dla wszystkich pań pielęgniarek z piętra pierwszego, które rzetelnie i profesjonalnie dbają, aby nasza mama miała jak najlepsze warunki pobytu - napisali Krystyna i Zbigniew Werniuk., dziękując też Adamowi Jurczykowi za pośredniczenie między rodziną a DPS w organizacji tego wydarzenia.
Pani Kazimiera jest czwartą osobą w Krośnie, która w tym roku obchodzi setne urodziny.